Rodzaje cellulitu – podstawowe rodzaje skórki pomarańczowej

 dobre metody pozbycia sie cellulitu

Skórka pomarańczy oraz grudki tłuszczu na udach czy pośladkach to zmora większej ilości kobiet. W przeprowadzonych badaniach udało się ustalić, że cellulit posiada 8 na 10 kobiet bez względu na wiek,wagę i styl życia. Aby jednak działać skuteczniej podstawową sprawą przed rozpoczęciem kuracji jest rozpoznanie cellulitu jaki posiadamy. Ze względu na przyczyny powstania wyróżniamy bowiem trzy podstawowe rodzaje cellulitu.

Rodzaje cellulitu:

  • Cellulit tłuszczowy – powstaje, gdy w naszych komórkach zbierają się kwasy tłuszczowe. Gromadzą się w postaci małych grudek pod skórą. Najczęściej ten rodzaj cellulitu pojawia się na udach,biodrach,brzuchu oraz pośladkach. Możemy go zobaczyć wywierając nacisk na skórę.
  • Cellulit wodny – w przeciwieństwie do cellulitu tłuszczowego cellulit wodny dotyka zazwyczaj kobiety szczupłe. Wiąże się to ze złym krążeniem krwi i limy w tkance łącznej. Sprawia, że nie są odprowadzane toksyny z organizmu. Wodna jest zatrzymywana i gromadzona w organizmie. Najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia dieta. Jeśli posiadamy tego typu cellilit skóra odkształca się pod naciskiem.
  • Cellulit cyrkulacyjny – ten rodzaj cellulitu tworzy się powoli i jest bardzo trudny do pozbycia się. Dodatkowo przy dotknięciu sprawia ogromny ból. Łatwo można go rozpoznać poprzez dotyk. Tworzą go twarde,zbite i bolesne grudki. Zazwyczaj występuje na udach oraz nad kolanami. Tworzy się z zesztywniałych włókien kolagenowych otaczających naszą tkankę tłuszczową. Leczenie tego typu cellulitu trwa bardzo długo. Koniecznie należy zacząć od zmiany diety oraz odpowiedniej suplementacji. Dodatkowo oczywiście zalecana jest wszelaka aktywność fizyczna.

Kobiety otyłe, które często mają zbyt mało aktywności fizycznej mają zazwyczaj problem z cellulitem tłuszczowym. Natomiast osoby szczupłe i wysportowane zwykle borykają się z cellulitem wodnym lub cyrkulacyjnym.

Aby walka z cellulitem była skuteczna należy podjąć walkę stosując odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne oraz tabletki Cellactiv wspomagające kurację.

Jeśli nie dostrzegasz u siebie widocznego cellulitu lub jest widoczny tylko w niektórych miejscach dobry, rozwiązaniem jest zastosowanie profilaktyki, aby cellulit nie osiągnął kolejnej fazy. Mowa o aktywności fizycznej, zbilansowanej diecie oraz większej ilości płynów. Zalecamy również sprawdzić jakiego typu rodzaje cellulitu posiadasz.

About author View all posts

admin

3 komentarzeLeave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *